Опис курсу
Однією з головних умов підвищення ефективності системи управління є налагодження тісної співпраці органів публічної влади з громадськістю та інститутами громадянського суспільства в цілому. Досвід розвитку європейський держав засвідчує, що залучення широкого кола громадськості до формування та реалізації державної/регіональної політики є запорукою успішної реалізації управлінських завдань, ефективним механізмом щодо послідовного розвитку країни, регіонів та окремих територій.
Програма семінару спрямована на поглиблення знань і навичок з питань налагодження тісної співпраці органів публічної влади з громадськістю, включаючи особливості взаємодії органів влади в умовах воєнного стану. Метою семінару є вдосконалення професійних компетенцій державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, необхідних для використання сучасних механізмів й інструментів взаємодії, планування та оцінки результатів взаємодії з громадськістю.
Програма семінару складає 0,5 кредитів (15 академічних годин) та передбачає наступні теми:
- Інституціональна спроможність взаємодії органів влади з громадськістю
- Взаємодія військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану
- Форми, методи та оцінка взаємодії органів публічної влади з громадянським суспільством
- Інформаційно-комунікаційна діяльність в умовах воєнного стану
- Міжнародна гуманітарна допомога та взаємодія з волонтерськими організаціями в умовах військової агресії
Програма передбачає вивчення теоретичного матеріалу, участь у дискусіях та консультаціях з викладачем, виконання проміжних та підсумкових тестів для перевірки набутих знань.
Відомості про автора курсу
ЯРМИСТИЙ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ – кандидат наук з державного управління, директор Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації. Розробник та викладач навчальних програм для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування - «Організація діяльності публічних службовців», «Взаємодія органів публічної влади з громадськістю», «Державна політика та сучасні тенденції розвитку публічної політики».
Автор та співавтор збірників, навчальних посібників - «Територіальна організація влади в Україні» (2003 р.), «Основи державного управління» (2008 р.), «Організація діяльності службовців органів публічної влади» (2009 р.), Співредактор монографії «Історія розвитку органів влади на території Чернівецької області» (2014 р.), «Ефективна комунікація органів публічного управління та інститутів громадянського суспільства: механізми, кращі практики та досвід імплементації» (2018 р.).